Odstranění vodního kamene pomocí odstraňovače vodního kamene Kalk – Turbo

Chcete-li šetřit své domácí spotřebiče, šetřit finanční prostředky za ohřev teplé vody a nechcete stále bojovat s usazeným vodním kamenem okolo vodovodních baterií a sprchových růžic, máme pro Vás užitečného pomocníka:

Odstraňovač vodního kamene Kalk – Turbo

Pomocí odstraňovače vodního kamene (změkčovače vody) Kalk-Turbo postupně odstraníte vodní kamen, který se roky usazoval v potrubí a spotřebičích. Kromě odstraňování vodního kamene chrání kovová potrubí mikroskopickou vrstvou oxidu před korozí. Je možné ho používat  i v případě vody z vlastní studny s extrémní tvrdostí. Turbo využívá systému dvou cívek pro dosažení maximálního výkonu i při velmi tvrdé vodě. Dále je možné použít tento změkčovač pro dva nezávislé okruhy, např. otopný systém a systém užitkové vody pro spotřebu. Cívky změkčovače se obvykle umisťují na přívodní potrubí do objektu, tak aby se ochránila co nejdelší část rozvodů vody a co nejvíce spotřebičů. Cívku přístroje je možné použít na kovové i plastové potrubí. Na kovovém potrubí dochází k drobnému úbytku výkonu, proto je vhodnější instalace na plast.

Účinky působení přístroje na tvrdou vodu a usazený vodní kámen se projeví po krátkém čase, zhruba po dvou týdnech. Záleží na výchozí tvrdosti vody, množství proteklé vody, stavu potrubí a již usazeného vodního kamene a průměru potrubí (při větším průměru se účinky mohou dostavit až za měsíc nebo později). Působení přístroje je patrné např. na vodovodních bateriích, kdy usazený vodní kámen postupně měkne a dá se snadno odstranit. Dále se uvolňují usazeniny ze splachovacích vodních nádržek WC, dochází ke zvýšení tlaku a průtoku vody, teplá voda v akumulačních ohřívačích je zahřátá na stejnou teplotu rychleji atd.

Instalace změkčovače vody je velmi snadná a spočívá v upevnění přístroje u potrubí, ovinutí potrubí přiloženými kablíky, které tvoří na potrubí cívku a zasunutí síťového zdroje do zásuvky. Nevzniká tedy nutnost rozpojit potrubí! Změkčovač lze upevnit pod libovolným úhlem, na svislá i vodorovná potrubí. Správnou funkci odstraňovače vodního kamene – změkčovače vody signalizuje vestavěná LED dioda.

Technické údaje:

    Odstraňovač vodního kamene – změkčovač vody Kalk – Turbo je napájen pomocí síťového zdroje – adaptéru pro zasunutí do zásuvky (adaptér je součástí balení).
  • Příkon napájecího zdroje je velmi malý, cca 2 W
  • Přístroj je určen na potrubí o vnějším průměru do 3 coulů (7,62 cm)
  • Součástí dodávky je samozřejmě podrobný návod k použití.
  • Rozměry přístroje: d x v x š : 110 mm x 77 mm x 32 mm
  • Hmotnost: 250g (i s kablíky pro cívky)
  • VYROBENO V ČR!

Další pomocníky do domácnosti najdete na našich stránkách: http://www.puhy.cz/technika-pro-dum-byt-a-firmu-71/

[wpbanners-show id=“2″]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *