Vrtačky a šroubováky

Vrtačky a šroubováky

Patří mezi základní vybavení každého kutila nebo domácnosti. Usnadní nám práci, pokud potřebujeme opravit kliku u dveří, přidělat obrázek na zeď nebo si smontovat nově koupenou skříňku.

Při výběru tohoto nářadí mnoho lidí volí jako hlavní kritérium cenu. Samozřejmě je důležité nekupovat předražené zboží, ale na druhou stranu se v tomto případě vyplatí i vsadit na kvalitu a značku. Pokud nekupujeme nářadí na jednorázovou práci měli bychom raději zainvestovat do kvalitnějšího nářadí. Určitě se to vyplatí.

Vyzkoušeli jsme několik typů vrtaček a šroubováků a s těmi, které v našem testu uspěly Vás seznámíme.

AKU ŠROUBOVÁK 9,6 V BOSCH PSR960 I.K.

Je malý, ale velmi praktický aku šroubovák. Má 5násobné nastavení točivého momentu a rychloupínací sklíčidlo. Součástí je akumulátor a nabíječka, kufr pro pohodlný transport nebo uklizení a standardní bit. Váha je 1,3 kg, což umožňuje i bezproblémovou práci ve výšce.

Podrobné technické parametry najdete zde.

Aku šroubovák Bosch IXO 4

Dalším šikovným pomocníkem je tento Aku šroubovák Bosch IXO 4. Je navíc vybavený funkcí Power Light k osvětlení pracoviště a součástí dodávky je i 10 bitů. Je dodáván s nabíjecí stanicí a kovovou dózou. Jeho hmotnost je pouhých 300 g a měkká rukověť usnadňuje držení. Další informace včetně technický parametrů najdete zde.

Příklepová vrtačka 1200 W

Výkon 1200 W nadchne i Vás. Příklepová vrtačka 1200 W Vám umožní díky příklepovému mechanismu vrtat díry do betonu, dřeva a dalších tvrdých materiálů bez větší námahy.

Parametry:

  • Rozsah upnutí sklíčídla: 2 až 13 mm
  • Rozsah otáček: 0 až 3000 ot/min
  • Počet úderů: 24 000 /min
  • Provozní napětí: 230 V/ 50 Hz
  • Výkon: 1200 W

Pokud nevyužijete výkon 1200 W, můžete ušetřit nákupem příklepové vrtačky 600 W. Jedná se o cenově výhodnou příklepovou vrtačku pro domácí použití, která se vyznačuje dobrou ergonomií a odolným zapínatelným příklepem. S dalšími technickým parametry se můžete seznámit zde.

Toto je pouze několik málo modelů z nabídky nářadí – vrtačky a šroubováky. Před nákupem vrtačky nebo aku šroubováku je nutné si rozmyslet k čemu toto nářadí využijeme a podle toho vybírat. I profesionální firmy, které pracují s kvalitním nářadím si mohou vybrat ze široké nabídky vrtaček a šroubováků.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *