Dálkově ovládaná zásuvka

Jak můžeme ušetřit za energii?

Velmi jednoduše. Většina z nás má doma mnoho elektrických spotřebičů. Např. videopřehrávač, DVD přehrávač, hi–fi věž, televizi, počítač, tiskárnu atd. Tyto spotřebiče jsou často zapojeny v režimu stand-by celý rok. Můžeme si říci, že to nic nebere a nezabývat se tím nebo si změřit spotřebu el. energie pomocí wattmetru a vypočítat si roční spotřebu v režimu stand-by.

Jak takové měření asi dopadne?

Zhruba takto: Starší výrobky mohou mít v režimu stand-by spotřebu až 20 W, u novějších výrobků se tato hodnota snížila na 1 – 5 W. Pokud vezmeme v úvahu již zmíněné spotřebiče s tím, že polovina těchto přístrojů je starší a má stand-by spotřebu 20 W, druhá polovina novější, se spotřebou 2 W, pak se dostaneme na spotřebu 66 W, což odpovídá 578,56 kWh za rok. Při ceně 4,65 Kč za kWh (průměrná cena energie za rok 2009) nám vyjde spotřeba jen za stand-by režim 2690 Kč / rok.

Dálkově ovládaná zásuvka 4x+4kanál.dálkový ovladač

Dálkově ovládaná zásuvka nám umožní jednoduše vypnout zásuvku, do které je připojený spotřebič. Sada obsahuje jeden vysílač a čtyři přijímače (4 x dálkově ovládaná zásuvka + 1 x 4 kanálový vysílač). Výhodou není pouze úspora energie, ale zároveň pohodlná manipulace, kdy můžeme ovládat jedním ovladačem na dálku až 4 spotřebiče.

Někdo může namítnout, že tato dálkově ovládaná zásuvka má také spotřebu v režimu stand-by. Je to samozřejmě pravda, ale u dnes představovaného výrobku je spotřeba v režimu stand-by do 1W a to je výrazně méně než většina výše uvedených spoitřebičů. Navíc do dálkově ovládané zásuvky je možno pomocí prodlužovacího přívodu s vícenásobnými zásuvkami připojit více spotřebičů a tyto vypínat najednou jednou zásuvkou (typicky PC sestava s příslušenstvím).

Vysílač má čtyři řady tlačítek s označením 1-4 pro jednotlivé kanály. Levá strana příslušný kanál zapíná a pravá vypíná. Jednotlivé kanály se navzájem neruší. Výstupy mohou být ovládány manuálně nebo přes dálkové ovládání. Červená LED kontrolka v každém kanálu signalizuje, zda je kanál zapnutý nebo vypnutý. Po vypnutí a opětovném zapnutí (výpadku proudu) napájecího napětí budou výstupy vždy ve stavu vypnuto.

Technické parametry

  • Napájení vysílače: DC 12V baterie 23A (1ks součástí balení, další možno dokoupit zde)
  • Kmitočet vysílače: 433.92MHz
  • Dosah: 30m na volné ploše
  • Výstupní napětí: AC 230V/50Hz
  • Max. výkon: na každý výstup 2300W

Další nabídku zboží z kategorie dálkově ovládané zásuvky naleznete na stránkách našeho obchodu puhy.cz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *