Výprodej součástek za skvělé ceny zde
Volejte +420 464 601 222 (Po-Pá 8-17h)

PRESTO - rychlý USB programátor

PRESTO - rychlý USB programátor
 • PRESTO - rychlý USB programátor
 • PRESTO - rychlý USB programátor
 • PRESTO - rychlý USB programátor
Cena nyní (s DPH):
3412,20Kč
bez DPH
2820,-
ks


  3 ks skladem - odesíláme ihned ze skladu v ČR
  Dalších 9999 ks můžeme dodat do 4 pracovních dnů.
  Kód: Presto

 • PRESTO je nový velmi rychlý programátor moderní koncepce. Podporuje programování osazených součástek - ISP (In-System Programming). Programuje velké množství součástek - mikrokontroléry, CPLD, sériové EEPROM a další. S počítačem je propojen rozhraním USB.

  Mnoho podporovaných součástek

  PRESTO programuje mikrokontroléry Microchip PIC a vybrané dsPIC, Atmel AVR a 8051, 32-bitové mikrokontroléry s jádrem ARM, mikrokontroléry MSP430 firmy Texas Instruments s pamětí Flash, součástky s rozhraním JTAG (CPLD, konfigurační paměti pro FPGA, ...) a sériové paměti EEPROM a Flash (Atmel a STM) a 16-bitové mikrokontroléry eCOG1 firmy Cyan Technology. Tím však nejsou jeho možnosti vyčerpány - podle zájmu zákazníků jsou průběžně doplňovány další typy.

  Vysoká rychlost

  Jméno "PRESTO" nebylo zvoleno náhodou. Programátory firmy ASIx se vždy vyznačovaly vysokou rychlostí, ale PRESTO je z nich nejrychlejší. PIC18F8720 s plně využitou pamětí 128 kB je naprogramován za pouhé 3 s, kompletní eCOG1 (64 kB Flash) je naprogramován za méně než 3 s!

  Připojení k USB

  Programátor PRESTO je řízen a napájen prostřednictvím sběrnice USB. Komunikuje v režimu Full speed a pracuje na počítačích s portem USB 1.1 i 2.0. Připojení programátoru je tedy rychlé a snadné - stačí jediný kabel.

  Programování osazených součástek

  ISP (In-System Programming) nebo pro mikrokontroléry PIC speciálně ICSP (In-Circuit Serial Programming) v současné době vytlačuje klasické programování, kdy se součástka nejprve naprogramuje, a teprve poté se osadí na desku. Pomocí ISP se snadno programují i SMD součástky s velmi malou roztečí pinů, umožňuje upgrade firmware v již hotovém zařízení, ...

  Programování samostatných součástek

  Pro ty, kteří se neobejdou bez nutnosti programovat i samostatné, tj. na desce neosazené součástky, lze použít doplněk ISP2ZIF, který je vybaven paticí s nulovou zasouvací silou.

  Vylepšené programovací rozhraní

  K připojení programované součástky slouží 8-pinový konektor ISP, který je shora kompatibilní s 6-pinovým konektorem ICSP pro mikrokontroléry PIC, který obsahují všechny programátory firmy ASIx. Funkce vývodu VPP je rozšířena o obousměrnou datovou komunikaci, přidány jsou vývody MISO (vstup) a LVP (vstup/výstup).

  Vývod VDD připojený k vývodům napájecího napětí programované součástky může volitelně buď poskytovat napětí z USB o nominální hodnotě 5 V nebo využívat napětí přiváděné z programované aplikace v rozsahu 3 až 5 V s tolerancí +/-10 %. Toto napětí je pak použito i pro digitální signály. Lze detekovat přítomnost externího napájení pro tři úrovně - 3 V, 5 V a přepětí. Je implementována i nadproudová ochrana programovacího a napájecího napětí. Napěťový rozsah může být rozšířen pomocí dvou speciálních hlavic - HPR3V3 (pro 3,3 V výstupní napětí) a HPR1V2 (pro podporu signálů v rozmezí 1,2 až 3,3 V).

  Pro vývojové kity atmel (AVR) je k dispozici redukce na standardní rozmístění ISP konektoru.

  Uživatelské rozhraní

  Stav programátoru je přehledně indikován pomocí dvou LED. ON-LINE (zelená LED) informuje o připojení k USB, ACTIVE (žlutá LED) signalizuje aktivitu na programovacím rozhraní, např. programování či verifikaci.

  Pohodlí obsluhy při opakovaném programování značně zvyšuje tlačítko GO, které spouští programování nebo může být použito i pro jiné povely.

  Software

  Základním softwarovým prostředkem pro práci s programátorem PRESTO je program UP, který podporuje všechny programátory ASIx. Kromě běžných příkazů poskytuje řadu nadstandardních funkcí, které rozšiřují možnosti použití programátoru a ulehčují jeho obsluhu. Jde např. o možnost definování projektů, parametry při spouštění z příkazového řádku umožňující bezobslužné použití programátoru při rutinním programování, nastavení prostředí včetně klávesových zkratek, automatické generování sériového čísla apod. Program UP je určen pro Windows verze 95, 98, ME, 2000 a xP. Podpora USB je k dispozici od verze W98SE, pro komunikaci se zařízeními se sběrnicí USB se používají modifikované ovladače D2xx firmy FTDI. Software UP podporuje mikrokontroléry Microchip PIC a Atmel AVR a 8051.

  Nyní pracuje i pod operačním systémem Linux (prostřednictvím Wine) - podrobnější informace...

  Pro součástky s rozhraním JTAG, mikrokontroléry s jádrem ARM a pro mikrokontroléry Cyan eCOG byly vzhledem k jejich specifickým požadavkům vytvořeny speciální samostatné programy JTAG SVF Player, ARMINE a eCOG Programmer.

  Ladění aplikací

  PRESTO kromě samotného programování poskytuje i základní podporu při ladění aplikací. U mikrokontrolérů PIC a eCOG lze s jeho pomocí řídit i stav součástky - režimy Reset a Run, u eCOG je navíc i režim Stop (zastavení programu bez resetu).

  Pro vývojáře, kteří pracují s novými typy FPGA xilinx (Spartan 2/2E/3/3L/3E a Virtex/II/4), bude v blízké době k dispozici velmi užitečná aplikace - interní logický analyzátor, která PRESTO využívá zcela novým způsobem - jako neocenitelného pomocníka při odlaďování logiky implementované v FPGA, a to zcela zdarma!

Otázky a odpovědi k tomuto produktu
  • Otázka
  • Umí tento programátor programovat PIC16F877A ?

   ptal se Pavel T. 06.03.2014

  • Odpověď
  • Ano, PRESTO umí programovat prakticky všechny mikrokontroléry rodiny PIC (mimo jiné).


  • Otázka
  • Chci se zeptat jestli funguje pod Win 10.Děkuji za odpověď

   ptal se Zdeněk 17.09.2019

  • Odpověď
  • Ano, bez problémů. Sám ho tam používám.


Zákaznící, kteří si koupili toto zboží, objednávali také...
Recenze & Hodnocení výrobku