SARS-CoV-2: Odesíláme jako obvykle!
Volejte +420 464 601 222 (Po-Pá 8-17h)

Odstraňovač vodního kamene Kalk - Turbo

Odstraňovač vodního kamene Kalk - Turbo
Cena nyní (s DPH):
1694,00Kč
Cena bez DPH:
1400,00Kč
ks


  4 ks skladem - odesíláme ihned
Kód: d_480

Odstraňovač vodního kamene Kalk - Turbo

Odstraňovač vodního kamene - změkčovač vody Kalk - Turbo využívá systému dvou cívek pro dosažení maximálního výkonu i při velmi tvrdé vodě. Tento přístroj doporučujeme i pokud používáte vodu z vlastní studny s extrémní tvrdostí.
Odstraňovač vodního kamene - změkčovač vody Kalk - Turbo je možné použít také pro dva nezávislé vodní okruhy, např. otopný systém + užitková voda pro spotřebu!

Technické údaje:

 • Odstraňovač vodního kamene - změkčovač vody Kalk - Turbo je napájen pomocí síťového zdroje - adaptéru pro zasunutí do zásuvky (adaptér je součástí balení).
 • Příkon napájecího zdroje je velmi malý, cca 2 W
 • Přístroj je určen na potrubí o vnějším průměru do 3 coulů (7,62 cm)
 • Součástí dodávky je samozřejmě podrobný návod k použití.
 • Rozměry přístroje: d x v x š : 110 mm x 77 mm x 32 mm
 • Hmotnost: 250g (i s kablíky pro cívky)
 • VYROBENO V ČR!


Instalace odstraňovače vodního kamene
Instalace změkčovače vody je velmi snadná a spočívá v upevnění přístroje u potrubí, ovinutí potrubí přiloženými kablíky, které tvoří na potrubí cívku a zasunutí síťového zdroje do zásuvky. Nevzniká tedy nutnost rozpojit potrubí! Správnou funkci odstraňovače vodního kamene - změkčovače vody signalizuje vestavěná LED dioda.

 

Kdy a jak se projeví účinky působení odstraňovače vodního kamene - změkčovače vody Kalk-Turbo na vodní kámen?

Účinky působení přístroje na tvrdou vodu a usazený vodní kámen se projevují po krátkém čase, délka tohoto časového období závisí na několika aspektech, a to především:

 

 • Výchozí tvrdost vody
 •  Celkové množství proteklé vody
 • Stav vodovodního systému a již usazený vodní kámen
 • Průměru potrubí (při menším průměru se účinky dostaví už po cca 2 týdnech, při větším průměru to může být měsíc i déle)

 

Působení přístroje na tvrdou vodu a usazený vodní kámen se projevuje následujícím způsobem:

 

 • Vodní kámen, vytvořený kolem ústí sprchových růžic, vodovodních baterií apod. postupně měkne a je snadno odstranitelný
 • Usazeniny, které způsobil vodní kámen ve splachovacích nádržkách WC se postupně uvolňují
 • V systémech kde již byly velké problémy s průtokem vody (vodní kámen o silné vrstvě) a kde je použita magnetická úprava vody dochází   po určitém čase ke zvýšení tlaku a průtoku vody
 • Teplá užitková voda v akumulačních ohřívačích (bojlery) je zahřátá na stejnou teplotu rychleji a i při stejném nastavení termostatu je ohřívaná voda teplejší. Je to způsobeno tím že vodní kámen usazený v ohřívači se postupně odbourává (zmenšuje se jeho vrstva) a dochází ke stále lepšímu přenosu tepla mezi topným tělesem a vodou

Odstraňovače vodního kamene - změkčovače vody Kalk-Turbo -  Princip činnosti: 

Každá pitná či užitková voda obsahuje ve větším či menším množství rozpuštěné různé druhy solí. Mezi tyto soli patří mj. hydrogenuhličitan vápenatý. A především tento, má schopnost vytvářet tzv. vodní kámen, neboť se velmi snadno a to především při zvýšené teplotě přeměňuje chemickou reakcí na uhličitan vápenatý, který způsobuje ony vápenaté usazeniny zvané vodní či kotelní kámen a který je hlavním původcem tzv. tvrdosti vody. Tyto chemické reakce probíhají nejrychleji na horkých plochách rozvodů, kotlů, a na tepelných spirálách bojlerů, rychlovarných konvic, či ohřívačů vody v pračkách a myčkách nádobí, stejně tak se postupem času usazuje vodní kámen též v potrubích a armaturách rozvodů vody.
Jak tedy bojuje elektronický odstraňovač vodního kamene - změkčovač vody Kalk-Turbo proti uhličitanu vápenatému ? Paradoxně tím, že sám vytváří uhličitan vápenatý (dochází ke srážení vápenatých solí), ovšem se zcela jinou krystalickou strukturou. Krystaly jsou mnohem menší, mají jiný tvar a fyzikální vlastnosti a to především téměř žádnou adhezi ( přilnavost ) k povrchu materiálů. Tato forma krystalů se nazývá aragonitová na rozdíl od kalcitové formy, která vzniká „přirozenou“ cestou a způsobuje velké problémy svým usazováním ve formě vodního kamene, neboť krystaly kalcitové formy mají vysokou přilnavost k materiálům. Odstraňovač vodního kamene - změkčovač vody Kalk-Turbo tedy nezbavuje vodu vápníku, neboť ten je nezbytný pro lidský organismus, pouze upravuje formu a velikost jeho krystalů do „bezpečného“ tvaru, který nezpůsobuje vznik usazenin a navíc má takto magneticky upravená voda s krystaly uhličitanu vápenatého v "aragonitové" formě vlastnosti vody změkčené.
Při srážení uhličitanu vápenatého se uvolňuje do vody malé množství oxidu uhličitého, který reaguje s vodou za vzniku kyseliny uhličité (nebojte se - jedná se vlastně o velmi, velmi zředěnou sodovou vodu). Takto magneticky upravená voda reaguje s již vzniklými nánosy vodního kamene a během dlouhodobého působení vodní kámen postupně odstraňuje.
Dále se při vzniklém chemickém procesu na velmi krátkou chvíli vytváří nepatrné množství peroxidu vodíku, který tvoří na kovových částech rozvodů vody a spotřebičů velmi tenkou vrstvičku oxidu železnatoželezitého (Fe3O4), který má antikorozní účinky a který chrání kov proti korozi. Současně má peroxid vodíku výrazný antibakteriální účinek - likviduje účinně některé vodní bakterie. Toto malé množství vytvořeného peroxidu vodíku se téměř okamžitě rozkládá na kyslík a vodík.
Na závěr je zapotřebí uvést, že po cca 3 dnech po magnetické úpravě vody dochází k navrácení "upravené" krystalické mřížky vápenatých a hořečnatých solí obsažených ve vodě, do původní podoby. V běžné praxi je tato vlastnost magneticky upravené vody nepodstatná, protože průběžně dochází k napouštění nové vody do rozvodů vody a spotřebičů ( bojlery, myčky, karmy, pračky apod. ), a magneticky upravená voda v domácích rozvodech je tak neustále nahrazovaná čerstvě upravenou vodou. Pokud neodebíráte vodu zcela pravidelně, ale např. pouze o víkendech (např. na chatě, nebo chalupě) a část vody zůstává po určitou i delší dobu v rozvodu nezpůsobí tato "odstávka" téměř žádný problém, protože pokud voda neteče, mají možnost se po cca 3 dnech začít usazovat pouze ty minerály (vodní kámen), které jsou ve stojící vodě obsaženy a těch je zcela mizivé množství pro vytvoření usazenin v trubkách a jiných částech rozvodů a spotřebičů v době jejich odstávky. Takže takto usazený vodní kámen má pouze zcela nepatrnou vrstvu, která je během následných odběrů vody navíc postupně rozpouštěná.
Základní chemický vzorec úpravy vody pomocí řízeného magnetického pole: Ca(HCO3)2 + impulsy Kalk = CaCO3 + CO2 + H2O

 


Zákaznící, kteří si koupili toto zboží, objednávali také...
Otázky a odpovědi k tomuto produktu
  • Otázka
  • mužu namotat civky na kovovou trubku

   ptal se JOSEF HUŠEK 16.02.2021

  • Odpověď
  • Podle návodu výrobce ano. Pro plastové a kovové trubky do průměru 3" (7,6 cm).


Recenze & Hodnocení výrobku