Výprodej součástek za skvělé ceny zde
Volejte +420 464 601 222 (Po-Pá 8-17h)

Kondenzátory

V této kategorii naleznete velmi kvalitní kondenzátory. Nabízíme vám nejlepší kondenzátory za skvělé ceny od ověřených dodavatelů a výrobců.

Kondenzátory a jejich popis

Kondenzátory jsou pasivní součástkou, která se používá téměř ve všech elektrických obvodech. Kondenzátor se skládá ze dvou elektrických vodičů, které jsou oddělené izolační vrstvou. Tato izolační vrstva se nazývá dielektrikum. Vodiče v kondenzátorech jsou nejčastěji tenké vrstvy hliníkové folie. Dialektrikum bývá nejčastěji vyrobeno z mnoha materiálů, nejčastěji to může být papír, mylar, polypropylen, keramika, nebo slída. Elektrolytické kondenzátory mají dialektrikum vyrobeno z oxidu hlinitého.

Různé kondenzátory mohou mít odlišené parametry, které jsou ovlivněny jak materiálem použitým pro vodiče a dialektrikum, tak i tloušťkou a celkovou konstrukcí kondenzátoru.

Všechny kondenzátory mají určené jmenovité napětí, které nesmí být překračováno. Překročení hodnoty jmenovitého napětí může způsobit selhání součástky.

Kondenzátor a jeho využití

Jaké je nejčastější využití kondenzátoru? Kondenzátory se používájí pro fotografický blesk, jako ladící součástka v příjímači, v počítačové paměti, v defibrilatáru a časovačích. Dále se používají i pro odstranění stejnosměrné složky elektrického produ.

Kondenzátory: Jaké kondenzátory u nás naleznete?

U nás naleznete velmi kvalitní kondenzátory. Můžete si vybírat z široké nabídky elektrolických, fóliových, keramických, SMD elektrolických a SMD keramických kondenzátorů.Produkty