Výprodej součástek za skvělé ceny zde
Volejte +420 464 601 222 (Po-Pá 8-17h)

LED diody

LED diody

V této kategorii naleznete veliký výběr LED diod. Zakoupíte si LED diody různých rozměrů a tvarů. Můžete si též vybírat z různých barev LED diod. Můžete si vybírat z velikého množství součástek, v této kategorii si vyberete až z cca 1 300 produktů.

LED diody: Jaké si u nás můžete zakoupit?

U nás si zakoupíte mnoho LED diod včetně jejich příslušenství. V této kategorii si můžete vybírat z mnoha produktů jako jsou LED signálky, akustické LED diody, výkonové LED diody, LED flux, LED modul, LED rozptylky a mnoho dalších součástek včetně příslušenství k LED diodám.

LED dioda: Co jsou to LED diody?

LED dioda je elektronickou součástkou, která je někdy označována jako součástkou budoucnosti. Tato součástka však není úplně nejnovější, protože byla objevena již kolem roku 1960 v USA. V poslední době tato technologie dosáhla jednoznačného zlepšení ve výkonu a technologii a LED diody jsou nyní schopny emitovat například i bílé světlo, které předtím neuměli. Tato součástka obsahuje P-N přechod. Pro tuto součástku se u širší veřejnosti vžil i zkrácený název ledka. Správně se LED dioda jmenuje elektroluminiscenční dioda. I přesto jak jsou tyto součástky malé, tak dokáži vytvořit dostatečně světla.

LED diody se stále častěji stávají velmi používanou součástkou v různých přístrojích, a tyto LED diody slouží jako zdroj osvětlení v různých barvách a velikostech. Používá se například u klíčů, u televize, ve světlometech aut, u podsvícení displejů, u optických vláken a u mnoha dalších spotřebičů a přístrojů. Dnes se s touto jednoduchou součástkou setkáte prakticky všude.

LED dioda: Jak LED dioda funguje?

Ledky jsou jednoduché součástky, které jsou navrženy tak, aby vyzařovaly světlo. Oproti jiným zdrojům světla jsou LED diody součástkou, které ke svému fungování potřebují pouze malé hodnoty vstupního napětí.

LED diody vytvářejí světlo pomocí procesu zvaného elektroluminiscence v polovodičovém materiálu. Vyzařují světlo díky průchodu elektrického proudu přes P-N přechod. Elektroluminiscence je jev, kdy se v materiálu emituje světlo v době, kdy přes něj prochází elektrický proud.

Ve zkratce Led dioda funguje tak, že kladný náboj se přivádí vodičem přes anodu do vlákna ledky.

Výhody LED diod

LED mají řadu výhod, a proto jsou v dnešní době velmi populárními součástkami, které umí produkovat světlo. LED mají mnohem větší výkon než klasické žárovky a zhruba dvakrát větší než zářivky. Další výhodou je odolnost vůči chladu, vibracím a nárazům. Oproti jiným zdrojům světla mají velmi dobrou životnost – jejich odhadovaná životnost se udává kolem 100 000 hodin (neplatí pro výkonové LED). Další výhodou je to, že se dokáží velmi rychle rozsvítit a jsou velice malé, takže se dají použít v mnoha spotřebičích a přístrojích. LED diodu můžete vypínat a zapínat velmi často aniž by došlo k jejímu selhání. LED diody jsou nabízeny v různých tvarech, velikostech a barvách, takže jejich využití je doopravdy velmi široké.

 

LED dioda: Jak vybrat tu správnou LED diodu

Pro výběr vhodné LED diody musíte znát správné parametry. Na které parametry se při výběr vhodné LED diody zaměřit? Pojďme si níže popsat které parametry byste při výběru neměli opomíjet.

Typ LED diody

První parametr, na který je důležité při výběru myslet, je jaký typ led diody potřebujete. Můžete si vybírat buď z typu SMD, Through-hole nebo z výkonové led diody.

Velikost a rozměry

Dalším parametrem je velikost této součástky. V tomto parametr je výběr velmi různorodý. Můžete si zakoupit diodu již od velikosti kolem 1mm.

Barva

Další parametr je barva. Zde je také nabídka velmi široká. Můžete si vybírat z mnoha barev a různých barevných kombinací. V dnešní době není problém si již zakoupit diody s bílou nebo modrou barvou. Můžete si zakoupit i různé odstíny bílé (studenou, teplou apod.)

Svítivost diody

Svítivost je parametr, který nám udává to, kolik světla daná LED dioda vydává. Svítivost se obvykle udává v mcd.

LED Dioda a vyzařovací úhel

Vyzařovací úhel se udává ve stupních. Tento parametr nám udává to, do jakého úhlu daná dioda vyzařuje. Tyto hodnoty mohou být různé. Vyberete si produkty s úhlem 8°, 10°, 15° a mnoho jiných různých hodnot vyzařovacích úhlů.

Značka LED diody

Při výběru vhodné LED diody nebude značka asi tím úplně nejdůležitějším parametrem. V našem e-shopu si můžete vybrat z více značek a výrobců LED diod. Pokud již některé výrobce znáte, můžete se řídit podle jejich značky. Pokud je neznáte, zaměřte se hlavně na ostatní důležité parametry. Můžete si LEDky zakoupit od různých výrobců jako je Signal Construct, Kingbright, CML, Lite-On a mnoho dalších.

LED dioda a cena

Poslední parametr, na který je se vhodné podívat při výběru je cena. Cena se odvíjí od předchozích parametrů. Na cenu byste měli myslet zřejmě tehdy, pokud kupujete hodně diod. Ceny LED diod nejsou vysoké. Pohybují se v řádech několika Kč.

LED diody si vyberte na e-shopu Puhy

Proč si vybrat LED diody právě u nás v našem e-shopu Puhy? U nás najdete velmi širokou nabídku různých LED diod i jejich příslušenství. Zakupte si je u nás, protože máme bohaté zkušenosti s prodejem tisíce různých elektronických součástek a jsme odborníkem v této oblasti. U nás si LED diodu zakoupíte za velmi příznivé ceny a jsme si jisti, že si vyberete tu nejlepší součástku. Dále nabízíme skvělou rychlost doručení včetně výborných cen u jednotlivých součástek. Většinu součástek navíc máme skladem. Vyberte si LED diody na Puhy.cz

LED Diody - Proč jsou skvělé?

LED Diody a pár slov na závěr

LED diody jsou zdrojem světla, které mají minimální energetickou náročnost a velmi dlouhou dobu životnosti (až 100 000 hodin). V poslední době u led diod dochází k velmi dobrému technologickému pokroku. Můžete si vybírat z různých úhlů, velikostí, světelné účinnosti a mnoha rozdílných barev. Je docela jasné, že jejich vývoj půjde neustále dopředu a dočkáme se tak ještě více lepších vlastností u těchto skvělých součástek.