GSM zásuvka s termostatem – ovládejte spotřebiče mobilem

Už se vám někdy stalo, že jste přijeli do promrzlé chalupy,? Kousl se vám vzdálený server nebo jste jen prostě chtěli ovládat libovolný spotřebič ze svého mobilu? Pokud ano, mohlo by vás zajímat zařízení, které umožňuje jednoduché ovládání spotřebičů z mobilního telefonu – GSM spínač . Někdy je znám pod označením GSM sluha, GSM zásuvka , SMSkou ovládaná zásuvka nebo také GSM relé . Umožňuje ovládat přes SMS nebo prozvoněním připojený spotřebič, resetovat počítače nebo wifi přístupové body, vzdáleně měřit teplotu. Umí fungovat jako termostat a v nové verzi navíc i jako jednoduchý alarm.

Jak GSM zásuvka vypadá a jak se ovládá?

GSM spínač je jedním z řady inteligentních zásuvek – jedná se o „krabičku“, kterou připojíte do elektrické zásuvky ve zdi. Do ní potom připojíte spotřebič, který chcete ovládat mobilním telefonem. Zapojení zvládne jednoduše i úplný amatér. Nemusíte nic šroubovat ani pájet.
GSM spínač se dodává v balení po 1ks – v papírové krabici s přebalem. V balení naleznete samotný GSM spínač a manuál v českém jazyce. V přehledném manuálu jsou podrobně popsané veškeré funkce GSM spínače a možnosti jeho nastavení. Na tomto místě je třeba zmínit, že i samotné nastavování zařízení probíhá pomocí SMS v českém jazyce. Na přání je však možno dodat i anglickou verzi. Základní příkazy, jak se dočtete dále, jsou tak jednoduché, že si je můžete lehce zapamatovat. Pojďme se podívat jaké možnosti nám tato dálkově ovládaná GSM zásuvka nabízí.

Na čelním panelu naleznete kromě samotné výstupní zásuvky tři indikační LED diody, které jedním pohledem umožní zkontrolovat stav zařízení.

Před zapojením GSM spínače do elektrické zásuvky je třeba vložit SIM kartu. Zde je třeba dát pozor na to, aby na SIM kartě byl vypnutý PIN kód . Vypnutí kontroly PIN kódu na SIM kartě můžete nastavit vložením SIM do libovolného telefonu. Obvykle je to něco takového: NASTAVENÍ – NASTAVENÍ ZABEZPEČENÍ – POŽADOVAT PIN KÓD a zde zvolíme VYPNUTO. Menu se může pochopitelně poněkud lišit v závislosti na typu telefonu. Po úspěšném zasunutí SIM karty s vypnutým PINem do „šachty“ na GSM spínači můžeme zařízení zapojit do elektrické zásuvky.

GSM spínač obsahuje dále teplotní čidlo, vstupní a výstupní konektory JACK, jako další vstup + výstup a mikrofon pro odposlech prostoru.

Tovární nastavení GSM zásuvky

gsm zasuvka

GSM zásuvka s termostatem

GSM spínač je z výroby nastaven tak, že když ho připojíte do elektrické zásuvky, můžete ho začít okamžitě používat. Důrazně doporučujeme nastavit ochranný kód pro autorizaci pomocí SMS zprávou. SMS zpráva potom pro úspěšné ovládání musí obsahovat Vámi zvolený kód, aby gsm zásuvka zprávu akceptovala.

Odkazy

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *