Volejte +420 464 601 222 (Po-Pá 8-17h)

Světla pro denní svícení LED SJ-286E obdélníková, homologovaná

Cena nyní (s DPH):
2857,23Kč
Cena bez DPH:
2361,16Kč
Toto zboží bohužel neumíme momentálně dodat v rozumném termínu, ale určitě u nás naleznete něco podobného. Zkuste to třeba v této kategorii: Denní svícení - LED světla

Pokud chcete zjistit přesnou dostupnost, kontaktujte nás na emailu obchod@puhy.cz

Kód: t_04170111

 • Špičková světla pro denní svícení - homologovaná LED světla
 • Rozměry š 146 x v 44 x h 47 mm.
 • Splňují veškeré požadavky platných předpisů.
 • Napájení 12 -  24V (pro osobní i nákladní automobily)
 • Spotřeba: 2x5W
Sada světel je doplněna modulem, který zajistí automatické rozsvícení po zapnutí zapalování a zhasnutí při zapnutí potkávacích světel vozidla. Homologace dle EHK/OSN č. 48 pod číslem E11 - 00 0003 - spotřeba 2 x 5 W - napájecí napětí 10 - 30 V - zabudované speciální LED moduly s elektronickým řízením proudu - životnost po celou dobu provozu vozidla - automatické rozsvícení a vypnutí - robustní vodotěsné provedení - velice efektní bílé světlo s teplotou 6000K (jako xenony). Díky uspornějšímu provozu než běžné žárovky šetříte nejen baterii, ale i pohonné hmoty.

Obsah balení (viz obrázek)
2x LED světla
1x napájecí obvod, který zajišťuje automatický provoz světel
2x obvod řízení proudu

Zkrátka vše co potřebujete pro instalaci LED světel pro Vaše vozidlo.


Použití světel pro denní svícení

V souvislosti s novými legislativními podmínkami upravujícími provoz motorových vozidel a nařizujícími celodenní svícení je velice aktuální náhradní osvětlení vozidel určené výhradně pro osvětlení ve dne za nesnížené viditelnosti. Provedení a umístění světel pro denní svícení je dáno homologačním předpisem EHK/OSN č. 48, který předepisuje vyhláška č. 341/2002 Sb. a jejich používání se řídí zákonem č. 361/2000 Sb. o provozu na pozemních komunikacích pozměněným zákonem č. 411/2005 Sb. Světla pro denní svícení se vyznačují silně rozptýleným tokem světla, který netvoří kužel jako u běžných reflektorů. Rozptýlené světlo svým charakterem neoslňuje protijedoucí řidiče ani neosvětluje vozovku, ale v dostatečné míře zajišťuje zásadní podmínku bezpečného provozu „být viděn“. Hlavním přínosem těchto přídavných světel je úspora energie, neboť při jejich používání nesviti obrysová, potkávací ani koncová světla vozidla. Úsporu přinese také prodloužení životnosti žárovek či výbojek, kterou pocítí především řidiči vozidel s xenonovými světlomety, jejichž výbojky mají sice delší životnost než běžné žárovky, ale jejich výměna je výrazně nákladnější. Montáž světel pro denní svícení není přestavbou vozidla ani změnou technických údajů, a proto jejich umístění na vozidlo nepodléhá žádnému dodatečnému schvalování ani zápisu. Základní pravidla pro dodatečnou montáž světel pro denní svícení: - na jedno vozidlo se montují dva kusy (jeden pár) světel - umísťují se ve vodorovné rovině ve výšce od 250 mm do 1500 mm na přední část vozidla - vzdálenost světel od bočního obrysu je max. 400 mm a vzájemně mezi světly min. 600 mm (u vozidel s šířkou menší než 1300 mm je povolena vzájemná vzdálenost 400 mm) - světla se rozsvítí automaticky po zapnutí zapalování (nastartování motoru) a zhasnou po jeho vypnutí - při rozsvícení obrysových světel musí světla pro denní svícení automaticky zhasnout.


Otázky a odpovědi k tomuto produktu
  • Otázka
  • Dobrý den . Mám LED světla LED SJ-286E, a pokazil se mě jeden s obvodů řízení proudu. Lze obědnat jen tento modul?

   ptal se Roman Fajkus 04.07.2016

  • Odpověď
  • Bohužel nemáme v nabídce.


Recenze & Hodnocení výrobku

Dotaz k produktu: Světla pro denní svícení LED SJ-286E obdélníková, homologovaná