Výprodej součástek za skvělé ceny zde
Volejte +420 464 601 222 (Po-Pá 8-17h)

Rezistory

Vybírejte si z široké nabídky různých rezistorů v našem e-shopu. Rezistory jsou pasivní elektrotechnickou součástkou. Pokud hledáte kvalitní rezistory, vyberete si je zde. V této kategorii naleznete doopravdy široký výběr rezistorů s různou konstrukcí.

Rezistory a jejich konstrukce

U rezistorů si můžete vybírat z několika kontrukcí a to z drátových, vrstvových a hmotových rezistorů.
Drátové rezistory: Jedná se o nejstarší typ rezistoru. Většinou se tyto rezistory již moc nevyrábějí.
Vrstvové rezistory: U tohoto typu rezistoru si můžete dále vybírat z uhlíkových, metalizovaných nebo metaloxidových rezistorů. Tyto rezistory jsou vyrobeny nanesením vodivé vrstvy na izolační tělísko a vyfrézováním drážky. Jedná se v současné době o nejpoužívanější technologii u rezistorů.
Hmotové rezistory: Jedná se o rezistory, u ktěrých je celé těleso vyrobeno z odporového materiálu. Jeho výhodou je, že má nejvyšší impulzní zatížitelnost. Nevýhodou může být vyšší cena.

Rezistory: Využití rezistorů

Kde se rezistory nejčastěji používají? Jejich nejčastější využití je pro omezení protékajícího proudu nebi pro získání napěťového úbytku. Dále se může použít například i pro vytápění, pro regulaci výkonu, zatížění signálových linek nebo pro měření proudu.

Proč si zakoupit rezistory u nás?

Rezistory si zakupte u nás, protože máme široký výběr. Dále nabízíme rychlé doručení a většinu elektronických součástek máme skladem a jsme odborníky na elektronické součástky.